Sztcybvsywuqfyb88859

NUTRIGENOMICS 2019

The cross talk between genes, nutrients and the impact on health!

The focus will be on nutrigenomics; the effects of diet on gene expression and also on nutrigenetics; how genetic differences affect uptake of nutrients and their metabolism. We will cover gene and nutrient cross talk and learn how what we eat can turn on or off our genes. The course will also cover the influence of diet regulated genes on the human disease onset, incidence, progression and/or severity.


Your Instructor


Emine Sporel Ozakat, Ph.D.,
Emine Sporel Ozakat, Ph.D.,

Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinin kuruluş aşamalarında bulunmuş ve 16 yıl süre ile bu kurumların akademik kadrosunda yer almıştır. Üniversiteden ayrıldıktan sonra beslenme ve sağlıklı yaşam konularında eğitimlerine devam etmiştir. Sırasıyla, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Medikal Komisyonu lisansüstü 'Sporcu Beslenme Uzmanlığı' diploması ve 'Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu' sertifikalarını almıştır. Dünya'da çok az kişide bulunan ve en değerli diplomalardan biri kabul edilen IOC Sporcu Beslenmesi Uzmanlığı diplomasına Türkiye'de sahip olan ilk Sporcu Beslenme uzmanıdır. Ayrıca Türkiye'de ilk 'Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu' eğitimi almış kişidir. ‘Integrative Sports Nutrition’ sertifikası vardır, performans beslenmesine bütüncül bir yaklaşım uygulamaktadır.

Sporla çocuk yaştan beri iç içe olan Emine Sporel Özakat önce yüzme, lise yıllarında atletizm ve basketbol branşlarında (Atatürk Kız Lisesi, Beşiktaş Kız Basketbol Takımı), üniversite yıllarında İngiltere, Surrey Üniversitesi Kız Basketbol Takımı, İngiltere Üniversitelerarası Kız Milli Basketbol Takımlarında oynayarak devam etmiştir. Şimdilerde ise senyör kategorisi tenis branşında spor yapmaya ve turnuvalara katılmaya devam etmektedir.

Emine Sporel Özakat, SPOREL BESLENME, SPOREL be well ve Gurme Atlet’in kurucusudur. Kişiye özel, performans beslenmesi, sağlıklı aktif yaşam, sağlıklı beslenme danışmanlıkları ve kişiye özel sağlık yönetimi hizmetleri vermektedir. Eğitimci olarak Arel Üniversitesinde yarı-zamanlı doktor öğretim görevlisi olarak dersler, veli, antrenörler ve sporculara seminerler vermeye aynı zamanda bilgilendirici köşe yazıları yazmaya devam etmektedir.

www.sporelbeslenme.com

www.sporelbewell.expertCourse Curriculum


  Sunum Değerlendirme
Available in days
days after you enroll

Frequently Asked Questions


When does the course start and finish?
This course is organized as part of a selective 'Nutrigenomics' course 3rd year Molecular Biology and Genetics students, AREL University, Spring, 2019.
How long do I have access to the course?
You will have accsess to this course until the end of your final exams.

Get started now!